Službou se rozumí vlastní čistění peří, které je výplní polštářů, přikrývek a jiných péřových výrobků. Nepatří sem ale bundy, kabáty a jiné oblečení s obsahem peří.

Jak to funguje ?  Zákazník donese své „staré“ přikrývky nebo polštáře. Nemusí doma nic párat. Pokud chce ušít nový polštář nebo přikrývku, vybere si z bohaté nabídky barev, vzorů a kvality nový sypek. Může si ovšem donést i svůj sypek. Může si zvolit standardní nebo vlastní rozměry výrobku. Pokud je třeba, dodavatel mu doplní nové peří. Pokud zákazník žádné „staré“ peří nemá, ušije mu dodavatel nový výrobek z vlastního kvalitního peří.

Technologie čistění peří probíhá v několika krocích, z nichž nejdůležitější je působení horké suché páry za přítomnosti antistatických a desinfekčních prostředků. Výsledkem je voňavé peří, zbavené mechanických nečistot, roztočů, bakterií a plísní.

POZOR - sběr zakázek na čistění peří byl v Mostě přemístěn z provozovny v "DHO" ( budova Úřadu práce ) do provozovny "Prádelna Most" v ulici Fr. Kmocha 1548 - viz informace v bloku PROVOZOVNY A SBĚRNY.